26 maja 2020
Spódnica z koła
Spódnica z koła maxi | Spódnica z koła maxi | Spódnica z koła midi

Spódnica z koła – skąd się wzięła i jak ją nosić?

Jako projektantka ubrań lubię wykorzystywać doły z koła do różnych sukienek. Doły z koła można wykorzystać w sukienkach maxi. Spódnica z koła midi, a nawet mini też jest bardzo ciekawa. Z koła robię również intrygujące falbany. Jednak należy pamiętać, że spódnica z koła nie wszystkim pasuje. Nie każda spódnica nadaje się do danej sylwetki. Spódnice można dostosować krojem i materiałem do danego typu urody oraz ukryć dzięki niej drobne niedoskonałości, z jakimi się zmagamy. Nosząc spódnicę z koła midi, możemy poszerzyć swoje biodra, ale i je ukryć. Wszystko zależy od tego, czy koło będzie wypchane np. halką.

Możemy ubrać spódnicę z koła z jedwabnej satyny. Bardziej lejące się materiały będą uwydatniać biodra. Na skosach sukienki będą uwypuklać się nasze krągłości. Taka spódnica nie jest wskazana dla osób, które posiadają sylwetkę w kształcie gruszki. Jednak jeżeli zrobimy sukienkę z koła ze sztywnego materiału i dodatkowo usztywnimy całość spódnicą z tiulu, wtedy te biodra możemy ukryć.

Spódnica z koła
Spódnica z koła midi | Spódnica z koła mini | Spódnica z koła maxi

Spódnica z koła — dla kogo?

Jest to specyficzna spódnica, którą trzeba wiedzieć jak nosić. Nie tylko pod względem kroju, ale także doboru materiału, z jakiej została wykonana. Jeżeli nie jesteś pewna, jaka spódnica będzie dla Ciebie odpowiednia – skontaktuj się ze mną. Chętnie pomogę Ci dobrać odpowiedni krój i materiał do Twojej figury. Możemy razem wybrać wzory i kolory, które podkreślą charakter Twojej osobowości. Mogę uszyć dla Ciebie spódnicę, która będzie bardziej rozkloszowana. Jeżeli chcesz, uszyję również z dwóch kół dla zwiększenia efektu falowania.

Możesz do mnie napisać na Facebook’u.

Zapraszam do kontaktu.

Wolisz spódnice, które nie falują na wietrze? Spódnica z ¾ lub z pół koła będzie dla Ciebie idealna. Spódnica z pół koła przypomina wtedy bardziej spódnicę o literze „A”. Pamiętaj, w zależności od swojej sylwetki i tego, co chcesz wyeksponować a co schować, dobieraj krój oraz materiał spódnicy. Spektakularny efekt takiej spódnicy z koła można osiągnąć, dodając do niej halkę. Dzięki temu uzyskamy efekt, rodem z lat 50-tych.

Spódnica z koła – Christian Dior i Juli Lynne Charlot

Wyobraźcie sobie, że w czasach reglamentacji można było wykorzystać tylko określoną ilość materiału na odzież. Nawet paski do spodni musiały mieć określoną szerokość około 3 cm. Nie można było zastosować większej ilości materiału, niż wskazywały na to przepisy. Firmy odzieżowe jakoś sobie z tym radziły i z tym, Ile tego materiału można przeznaczyć na spódnicę. Po tych biednych czasach i okrojonych krojach kobiety chciały czegoś odmiennego. Wiemy przecież, jak to jest z naszą kobiecą naturą. Chcemy wyglądać wyjątkowo, pięknie i zjawiskowo. Inaczej niż wszystkie inne.

Spódnica z koła
Spódnica z koła midi | Spódnica z koła mini | Spódnica z koła mini

New look – spektakularne gęste, marszczone spódnice

Dlatego właśnie powstały spódnice z koła. Żebyśmy mogły poczuć się inaczej. Gęste spódnice z dużą ilością materiału. Gdzie nie wchodziło w rachubę to, ile materiału zostało na taką spódnicę zużyte. To był szał. Kobiety wypychały spódnice halkami i podkreślały talię. Ściskały ją mocno paskami o różnej szerokości. My kojarzymy sobie spódnice z tym czasem i Christianem Diorem. Jednak nie do końca jest tak, że on je zapoczątkował. Na chwilę przed nim pojawiła się Juli Lynne Charlot. Juli była młodą aktorką. Musiała pokazać się na przyjęciu w Nowym Jorku. Nie miała jednak pieniędzy na to, żeby wyglądać spektakularnie. W parze z brakiem pieniędzy szedł również brak umiejętności krawieckich.

Spódnica z koła — jak uszyć?

Za to miała dostęp do nieograniczonej ilości filcu. Wymyśliła sobie, że z tego filcu wytnie koło, a nawet dwa koła. Nie zrobiła żadnego szwu, a mimo to miała przepiękną spódnicę. Spódnica maxi Juli Lynne Charlot zrobiła ogromną furorę na przyjęciu. Wielki szał i wyjątkowy look. To jak ona weszła w tę spódnicę bez suwaka, jest już jej tajemnicą. Po ogromnym zainteresowaniu na przyjęciu sprzedała kilka modeli spódnicy maxi do butiku. Spódnice się sprzedały i w taki sposób zaczęła się jej własna produkcja spódnic z koła. Jeżeli chcesz sama uszyć taką spódnicę, wystarczy wpisać — jak uszyć spódnicę z koła — a w internecie znajdziesz naprawdę wiele ciekawych tutoriali.

Spódnica z koła
Spódnica z koła midi | Spódnica z koła midi | Spódnica z koła midi

Wzorzyste spódnice z koła Charlot

Spódnice z czasem były już coraz lepiej wykonane. W swojej pierwszej spódnicy, jaką założyła w Nowym Jorku, miała mnóstwo ozdób tematycznych. Przystroiła ją różnymi naszywkami. Najpopularniejszą spódnicą Charlot, była spódnica z pudlem. Były one bardzo duże i wyraziste. Na kolejnych spódnicach pojawiały się okazałe aplikacje zwierząt i budowli. W latach 50-tych zaraz po wojnie takie spódnice robiły naprawdę wielki „efekt wow”. Juli Lynne Charlot pojawiła się wtedy z dużymi spódnicami i zabawnymi wzorami, co wytyczyło nową ścieżkę w modzie.

Na przestrzeni historii mody, ona pokazała coś, czego nikt inny do tej pory nie wymyślił. Nie bała się tworzyć z materiału, który był wtedy niepopularny – filc. W latach 50-tych nie wyobrażano sobie noszenia filcu w żadnej odsłonie. Pokazała też nowy krój — krój spódnicy z koła. Sumując, to wszystko, co zrobiła, wyszło jej naprawdę genialne osiągnięcie przy braku zdolności krawieckich. Po jej modelu, wielu projektantów mody zaczęło wykorzystywać wykrój spódnicy z koła.

Spódnica z koła powstała z potrzeby

Sama spódnica powstała z potrzeby chwili. Po to, by wyróżnić się i poczuć pięknie na przyjęciu. Wiele rzeczy na przełomie historii mody powstało właśnie z potrzeby. Nie było czegoś, co zrobiłoby furorę, więc trzeba było to sobie wymyślić. Ona potrzebowała spektakularnej kreacji i ją po prostu zrobiła. Jeżeli też tak jak ona, potrzebujesz spektakularnej kreacji, a nie masz zdolności krawieckich – napisz do mnie. Razem stworzymy coś wyjątkowego. Coś, co oczaruje nie tylko Ciebie, ale i wszystkich dookoła. Jeżeli jesteś aktywna i potrzebujesz spódnicy z koła z kieszeniami — nic trudnego! Pamiętaj jednak, że spódnica z kieszeniami poszerza biodra.

Related Tags
X